0

И нтер удари с 2:0 у дома Лече в мач от 17-тия кръг на Серия А. С успеха на "Джузепе Меаца" "нерадзурите" запазиха разликата на върха от 4 точки с втория Ювентус, който по-рано днес се  наложи над Фрозиноне с 2:1.

Ян Бисек откри резултата с дебютния си гол за Интер. Германският бранител се разписа в 43-а минута след асистенция на Хакан Чалханоглу.

Николо Барела затвърди успеха с попадение в 78-а минута с голов пас на Марко Арнаутович, който с пета елегантно изведе съотборника си зад отбраната, за да се разпише. "Марко

Лече доигра последните минути с 10 души след червен картон на замбиеца Ламек Банда в 84-а минута.
Верона също спечели с 2:0 у дома срещу Каляри в друга среща от  кръга.  Нгонге и Джурич се разписаха и помогнаха на веронци да се измъкнат от зоната на изпадащите. Тимът вече е 16-и с 14 точки. Каляри остава 18-и с 13 точки.