0

О лимпиакос е на финал в Лигата на конференциите! „Легендите“ се наложиха с 2:0 над Астън Вила у дома на „Йоргос Караискакис“ и с общ резултат 6:2 след успех с 4:2 в първия мач в Бирмингам стигна до мач за трофея срещу Фиорентина. Това е първия финал в историята на Олимпиакос в Европа и едва втория за гръцки отбор след Панатинайкос, който играе финал за КЕШ през 1971 година.

Големият герой за „червено-белите“ бе Аюб Ел Кааби, който отбеляза два гола в реванша и хеттрик в първия мач, като с общ 5 попадения се превърна в палачът на Астън Вила. Първото му попадение падна в 10-ата минута след пас на Кини, а в 78-ата минута асистира вратарят Константинос Цолакис.

Финалът на Лигата на конференциите между Олимпиакос и Фиорентина ще се проведе в Атина, така че това дава огромно предимство на гръцкия отбор. Той ще се проведе на 29 май и ще започне в 22:00 часа българско време.