0

Н овият отбор на доскорошния вратар на Левски Пламен Андреев – нидерландският Фейенорд, тръгна катастрофално в ъпгрейднатата Шампионска лига.

В мач от първия кръг на преформатирания най-престижен континентален турнир тимът от Ротердам отстъпи с 0:4 от германското страшилище Байер Леверкузен на своя „Де Кюип”.

Както е известно, нашият не бе картотекиран за Шампионската лига.

Немците приключиха всичко още до почивката чрез Флориан Вирц (5, 36), Алехандро Грималдо (30) и автогол в 45-ата минута на ошашавения конкурент на Андреев под рамката – Тимон Валенройтер, който принципно е резерва на титуляря Джъстин Бийлоу.

В следващия си мач в турнира - на 1 октомври, „аспирините” приемат италианския гранд Милан, а Фейенорд отива на поправителен ден по-късно срещу испанския Жирона като гост.