0

Ф утболният тим на Коста Рика завоюва последното място на Световното първенство в Катар. Във финалния плейоф те надвиха с 1:0 Нова Зеландия. Джоел Кембъл реализира единствения гол още в третата минута на мача в Доха и прати костариканците на финалите, където ще бъдат в група с Испания, Германия и Япония.

Кембъл засече топката в мрежата след центриране от ляво на Джуисън Бенет. Новозеландците имаха своите шансове, като в 39-а минута стигнаха до попадение чрез Крис Ууд, но реферът го отмени заради нарушение в нападение. В последните 20-ина минути Нова Зеландия игра с човек по-малко след червен картон на Коста Барбаруселс, отсъден след намесата на системата за видеонаблюдение. Коста Рика се класира на Световно първенство за шести път в историята и за трети пореден. Първенството на планетата в Катар ще се проведе от 21 ноември до 18 декември 2022.