0

Н ационалният отбор на Кот д'Ивоар по футбол спечели с впечатляващото 9:0 срещу Сейшелски острови първия си мач от световните квалификации. Кот д'Ивоар ще бъде домакин на турнира за Купата на Африканските нации през януари.

Младият нападател Карим Конате и резервата Хамед Траоре вкараха по два гола за котдивоарците.

В друг мач капитанът на Тунис Юсеф Мсакни бе един от голмайсторите при успеха над Сан-Томе и Принсипи с 4:0 у дома в Група "H".

Тимът на Камерун трябваше да се потруди повече, за да победи с 3:0 у дома скромния отбор на Мавриций.

Гана постигна победа над Мадагаскар едва в шестата минута на добавеното време на мача, като бившият испански национал Иняки Уилямс отбеляза първото си попадение за "Черните звезди".

Сейдуба Сисе вкара в четвъртата минута на добавеното време за победата на Екваториална Гвинея над Уганда с 2:1 в мач, игран в Беркан, Мароко.

Тимът на Есватини загуби от Либия с 0:1 в Южна Африка, като единственото попадение бе дело на Ахмед Екрава.

В Група "H" Малави се наложи над Либерия с 1:0 с гол на резервата Чифундо Мфаси, докато Гвинея-Бисау и Буркина Фасо завършиха 1:1.