0

Д ави Зелке вкара победния гол за успеха на Кьолн с 1:0 като гост срещу Дармщад в първи мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Победата е едва втора за Кьолн през сезона и помогна на тима да се измъкне от дъното на класирането.

"Козлите" имат 9 точки и заемат 15-о място, като са извън зоната на изпадащите поне преди изиграване на останалите мачове от кръга, докато Дармщад е 16-и също с 9 точки.

Зелке се разписа в 60-а минута с удар отблизо след центриране от корнер. Кьолн стигна до втори гол шест минути по-късно чрез Лука Валдшмид, но попадението бе отменено заради засада след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

В 71-а минута системата за видеоарбитраж отново се намеси, като този път отмени дадената за Дармщад дузпа и лиши домакините от възможността да стигнат поне до точка в този мач, пише БТА.