Н а хартия Фрайбург е определян за аутсайдер за трофея в Лига Европа. И няма как да е да е другояче, когато за германския тим това ще е първия европейски финал в историята и то срещу отбора на най-успешния треньор в турнира.

Все пак Фрайбург има шансове да сътвори изненада, а те са уповават на трите си най-ярки звезди – Винченцо Грифо, Йохан Манзамби и Матиас Гинтер.

ВИНЧЕНЦО ГРИФО
Италианското ляво крило е ключовата фигура на Фрайбург дотук в надпреварата. Грифо бе капитан в пет от шестте мача на тима в елиминационната фаза, като се отчете с 3 гола и 3 асистенции. 33-годишният футболист, който кара трети сезон на „Ойропа Парк“, има над 350 мача, а силният му и точен удар с десния крак е кошмар за всяка противникова врата. Вила трябва да внимава с нарушенията около пеналтерията си, защото Грифо не веднъж е демонстрирал уменията си от статични положения.

Още от разработката четете в днешния брой на "Мач Телеграф"

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ ВЪВ VBOX