0

С два гола на Алекс Беренгуер Атлетик (Билбао) удари Жирона с 3:2 и спря устрема им към върха в испанската Примера дивисион.

Така след всички изиграни мачове от 25-ия кръг на върха Реал (Мадрид) има 62 точки, 6 пред Жирона, за които това е трето поражение през сезона.
Каталунският тим, свързан с Манчестър Сити, беше в серия от 15 поредни мача без поражение до тежкото 0:4 при визитата на Реал (Мадрид) преди девет дни.

Но явно силите им са на привършване, защото са постигнали едва един успех в последните си пет мача във всички турнири.

Барселона е само на 2 точки от тях на 3-ото място.

На своя стадион „Сан Мамес“ футболистите от Билбао започнаха устремно срещата и Беренгуер откри резултата само след две минути игра, открадвайки топката от лош пас на защитника на гостите Алейш Гарсия.

До края на първото полувреме играчите на Ернесто Валверде се скъсаха да изпускат голови положения.

Което във футбола обикновено се наказва – Жирона изравни веднага след началото на второто полувреме, когато неуморимият украинец Виктор Циганков засече в мрежата центриране на Иван Мартин от тъча.

Но Беренгуер с второто си попадение, 7 минути след това, отново изведе домакините напред в резултата, използвайки подаване през защитата на Горка Гурусета.

Още 4 минути по-късно Иняки Уилямс направи 3:1, като можеше да покачи на 4:1 след още пет минути, но вратарят Пауло Гасанига спря топката на голлинията с крак.

Жирона имаше сили само за втори гол, но не и за точка – Ерик Гарсия оформи крайното 3:2 за Атлетик.