0

Р еферът Гонсалес Фуертес си спечели славата на „мадридист“ с отсъждането на цели 3 дузпи за Реал Мадрид при гостуването на Селта във Виго в испанската Примера. Подобна аванта „кралският клуб“ не бе получавал от 20 години, според „Марка“. Каталунският "Спорт" пък логично обяви втората и третата от тях за подарък, който се оказал благодатен като "майски дъжд" за разколебаните мадридисти.

От Селта припомниха, че и преди 3 години са се оплакали официално от съдийството на същия този Фуертес.В Туитър дори бе обявено саркастично, че играчите излизат отново на терена за изпълнението на четвърта дузпа - след брутално влизане отзад на Каземиро срещу съотборника му Винисиус в банята на "Балаидос", съдията Фуертес е решил да отсъди нов наказателен удар срещу Селта.

Иначе Карим Бензема се нагърби с изпълнението на трите наказателни удара, като изпусна втория, но вкара другите два за крайното 2:1.

Отборът определено се нуждаеше от побутване след шамара 0:4 в Мадрид в Ел Класико срещу вечния враг Барселона предишния кръг. Не можеше да разчита и на пипналия коронавирус треньор Карло Анчелоти, заменен на скамейката от Абиан Пердомо.

В 18-ата минута Нолито извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия Пабло Гонсалес Фуертес отсъди дузпа.

Бензема беше точен от бялата точка. Пет минути по-късно Яго Аспас пропусна да изравни, но в 53-ата мин. Съотборникът му Нолито изравни отблизо при добавка.

В 64-ата минута се стигна до втора дузпа за Реал Мадрид след фаул на Джейсън Мурийо. Този път Бензема не беше прецизен и Матиас Дитуро се справи с удара на френския голмайстор от бялата точка.

В 68-ата минута арбитърът Фуертес отново посочи 11-метров наказателен удар в полза на гостите след нарушение на Кевин Васкес. Карим Бензема не се панира от пропуска преди 4 мин. И вкара за 2:1.

Реал Мадрид има 69 точки на първо място в класирането, докато Селта се намира на 11-та позиция с 36 точки.

Срещи от 30-ия кръг на първенството на Испания по футбол, събота: Хетафе - Майорка            1:0, Леванте - Виляреал          2:0, Селта Виго - Реал Мадрид    1:2, Атлетико Мадрид – Алавес 4:1.