0

О тборът на Атлетико Мадрид ще приеме Севиля в четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля в Испания, отреди тегленият днес жребий.

В четвъртък "дюшекчиите" елиминираха настоящия носител на трофея Реал Мадрид с 4:2 с продължения. Жребият ги възнагради с ново домакинство към 11-ти трофей срещу отбора на Серхио Рамос, кошмар за Атлетико от мадридския финал в Шампионската лига през 2014 г. Той пресече градския съперник с изравнителен гол за 1:1 в 93-ата мин., в продълженията Реал довърши съперника с 3 гола за победата.

31-кратният победител Барселона ще бъде гост на 23-кратния носител на трофея Атлетик Билбао.

Приятната изненада в битката за шампионската титла в Примера – Жирона, гостува на Майорка, докато първенецът за 2020 година Реал Сосиедад ще гостува на Селта Виго на Рафа Бенитес.

Вече се знаят и датите с началните часове на четирите мача: (23 януари) Селта - Реал Сосиедад от 22:30 ч.; (24 януари) Майорка - Жирона от 20:30 ч.;, Атлетик Билбао - Барселона от 22:30 ч.; (25 януари) Атлетико Мадрид - Севиля от 22 часа българско време.