0

Ш ампионът за миналия сезон Реал (Мадрид) загуби сензационно гостуването си на Майорка с 0:1 в среща от 20-ия кръг на футболното първенство на Испания, съобщава БТА.

Двубоят за тима на Карло Анчелоти пропуснаха Карим Бензема и Едер Милитао, а за капак на загрявката се контузи и вратарят Тибо Куртоа.

Така на вратата за първи път от октомври насам в Ла Лига застана Андрий Лунин.

Гостите изглеждаха леко объркани от агресивния подход на домакините в началото, след което Начо Фернандес влоши нещата за своя отбор. Ударът му с глава след центриране на Дани Родригес прескочи Лунин и влезе в собствената му мрежа след само 13 минути.

Винисиус Жуниор можеше да изравни в 59-ата минута, след като първи достигна една дълга топка, но беше съборен от вратаря Предраг Райкович.

Реал получи дузпа, но сръбският вратар се реваншира  със страхотно спасяване на удара на Марко Асенсио.

Мариано Диас и Антонио Рюдигер пропуснаха добри положения за Реал в края, а Майорка устоя, за да си осигури четвърта поредна победа в лигата у дома.
Серията от пет мача без загуба на Реал във всички турнири приключи, а "белите" предоставиха възможността на Барселона възможността да поведе с осем точки на върха в таблицата, ако победи Севиля по-късно днес.

Реал е на второ място с 45 точки, а Майорка остава на десета позиция с 28.