0

С обственикът на Нотингам Форест Евангелос Маринакис е трябвало да бъде озаптен от охраната, за да не се случи нещо неприятно на рефера на мача с Ливърпул Пол Тиърни в тунела. Бизнесменът, както и публиката на „Сити Граунд“, луднал след като Дарвин Нуниес от гостите закова победното 1:0 за Ливърпул в деветата минута от добавеното време.

BBC 5 Live твърди, че инцидентът с Маринакис и Тиърни станал малко след инфарктната загуба на Форест, за която домакините винят рефера.

От него тръгна головата атака на лидера. Докато часовникът отброяваше последните секунди от добчавеното време към очакваното равенство,  Конате падна на тревата заради удар по главата.

Той обаче бързо се възстанови, а реферът Тиърни направо хвърли съдийска топка в краката на вратаря на Ливърпул Келъхър. Оттам последва нова атака към вратата на Форест, като след корнер и неуспешен опит за изчистване от пеналта, аржентинският халф Алексис МакКалистър спокойно отне, завъртя се и центрира с левия крак, а Дарвин Нуниес отклони с глава неспасяемо в мрежата на Форест.

Треньорът Стивън Рийд беше изгонен, докато Маринакис избухна в ложите на „Сити Граунд“. Бесните фенове на Форест скандираха гневно  „Измама“ към реферите, докато играчите на Ливърпул празнуваха бурно гола, който в края на сезона може да се окаже с шампионска стойност.

Ливърпул, с четири точки аванс на върха пред Манчестър Сити, има шест победи в последните си седем гостувания.

В друга среща от кръга Тотнъм направи обрат от 0:1 до 3:1 пред собствена публика срещу лондонския си противник Кристъл Палас. Еберечи Езе изведе гостите напред в резултата след близо час игра, но Тимо Вернер изравни в 77-ата минута. Кристиан Ромеро направи пълен обрат по-малко от 180 секунди след това.

Хюн-мин Сон оформи крайното 3:1 в 88-ата минута. Асистенциите за първото и третото попадение бяха на Бренан Джонсън.

В друг столичен сблъсък от кръга Брентфорд направи равенство 2:2 у дома с Челси.

Астън Вила постигна драматична победа с 3:2 при гостуването си срещу Лутън Таун в късния съботен мач от 27-ия кръг от Висшата английска лига. Отборът от Бирмингам водеше с 2:0 преди почивката, допусна изравняване, но в края се добра до трети пореден успех при гостуване.

Голове на Оли Уоткинс в 24-ата и 38-ата минута дадоха два гола аванс в полза на "лъвовете".

Домакините, които продължават да се борят за запазване на мястото си в елита, намалиха изоставането си чрез Тахит Чонг в 66-ата минута. Само шест минути след това Карлтън Морис възстанови равенството.

В 79-ата мин. испанският мениджър на Вила Унай Емери извади четирима от игра и пусна на местата им Люка Дин,  Муса Диаби, Николо Дзаниоло и Тим Ироегбунам. И те се оказаха печеливш ход, защото идеално центриране на Муса Диаби бе засечено неспасяемо на далечната греда от Люка Дин в 89-ата минута за крайното 3:2 за Астън Вила.

Воденият от Унай Емери състав е на четвърта позиция до момента с 55 точки. Лутън има 20 пункта на 18-то място във Висшата лига.

Астън Вила не е финиширал в топ 4 от 1996 година.