0

М анчестър Юнайтед спечели с 2:0 втория си мач от груповата фаза на Лига Европа срещу Шериф (Тираспол). Двубоят се игра в Кишинев, тъй като домакините имат забрана да домакинстват на собствения си стадион.

Това бе важен първи успех на играчите на Ерик тен Хаг, които допуснаха загуба с 0:1 в домакинството си на Реал Сосиедад преди седмица.

Попаденията за “червените дяволи” паднаха през първото полувреме и бяха дело на Джейдън Санчо (17) и Кристиано Роналдо в 39-ата от дузпа.

Домакините от Шериф започнаха смело мач и в началните минути се опитаха да създадат проблеми на своя противник. Класата на гостите обаче се оказа твърде голяма за домакините, които допуснаха попадение още в 17-ата минута.

Ранният гол определено разколеба домакините, а гостите успяха да вземат своето без особени трудности. В края на първата част „червените дяволи” стигнаха до дузпа, която бе превърната в гол.

През втората част Юнайтед не постави под никакво съмнение превъзходството си и заслужено се поздрави с крайния успех.

Това бе последният мач за „червените дяволи” за този месец. Следващия сблъсък за тима от Манчестър е срещу градския съперник Манчестър Сити на 2 октомври във Висшата лига. Няколко дни по-късно Юнайтед се изправя срещу аутсайдера в група Е на Лига Европа – Омония. Кипърският състав все още няма нито една спечелена точка след първите два мача от надпреварата.

Лацио и Щурм Грац допуснаха много тежки поражения при визитите си съответно на Мидтиланд и Фейенорд в Група „F“ и по този начин четирите отбора имат равен брой точки (по 3) след изиграването на два мача от групата.
Мидтиланд размаза „орлите“ с 5:1, като точни бяха Паулиньо, Сори Каба, Евандер Ферейра, Густав Исаксен и Ерик Свиаченко, докато почетното попадение за Лацио вкара Сергей Милинкович-Савич.

Поражението за Щурм Грац пък бе още по-тежко, след като австрийците паднаха с 0:6 при визитата си на Фейенорд. Алиреза Джаханабкш вкара два гола, а по един отбелязаха Давид Ханко, Данило, Сантиаго Хименес и Усама Идриси.