0

А якс победи с 2:1 като гост Фейенорд в 1/2-финална среща от турнира за Купата на Нидерландия.

Двубоят бе прекъснат за повече от 20 минути, след като Дейви Клаасен от състава от Амстердам бе уцелен с предмет от трибуните и главата му бе разбита.

В битката за трофея Аякс ще се изправи срещу ПСВ Айндховен.

Гостите поведоха в резултата още в 14-тата минута, когато сръбският национал Душан Тадич се възползва от груба грешка в защитата на противника.

Фейенорд изравни в 45-ата минута, след като мексиканският нападател Сантиаго Хименес се разписа с точен удар с глава.

Само шест минути след подновяването на играта Дейви Клаасен даде нов аванс на Аякс. В 63-ата минута Клаасен бе уцелен с предмет от трибуните и главата му бе разбита. Лекарският екип на ротердамци трябваше да спре кръвта, а съдията спря мача, като двата отбора се прибраха в съблекалните.

Наложи се човек от ръководството на Фейенорд да излезе на терена и да и призове привържениците да се въздържат от подобни хулигански прояви, а накрая двата тима все пак решиха да доиграят двубоя.

Футболистите на Фейенорд имаха предимство, но до ново изравняване не се стигна.