0

Х етафе се наложи над Валенсия с 1:0 в последния мач от 22-рия кръг на испанската Ла Лига.  С този успех отборът от мадридското предградие изпревари "прилепите" и ги прати на предпоследното място в класирането.

Така гордият тим на Валенсия, който е 6 пъти шампион на Испания, е сериозно застрашен да изпадне от испанския елит след 36 поредни години в него.

Отборът бе поет от бившия халф Рубен Бараха след като бе уволнен Дженаро Гатузо, но и с него още няма победа в Ла Лига от началото на 2023 година.

Единствения гол за Хетафе отбеляза Борха Майорал десетина минута преди края на редовното време на мача.

Валенсия все пак бе по-опасният отбор и през първото полувреме два пропуска направи Самуел Лино, а удар с глава на Домингос Дуарте спря в напречната греда.

След като Хетафе поведе с попадението на Майорал, Фран Перес изравни за Валенсия, но голът не бе признат заради положение на засада.
Това бе първа победа на Хетафе за годината, която позволи на отбора да се изкачи до 16-о място и за първия път да напусне последната тройка на класирането.

"Няма да стане за един ден. Трябва да се държим заедно и феновете да бъдат зад нас", коментира след мача новият треньор на Валенсия Рубен Бараха.