0

Б ожидар Краев и Уелингтън Финикс са еднолични лидери в австралийската А Лига. Това се случи след късна драматична победа при гостуването на Нюкасъл Джетс с 2:1. Българинът игра цял мач, но за разлика от предните мачове, в които действа като нападател, този път Краев бе поставен като атакуващ халф. Руфер откри резултата за новозеландците още в петата минута от дузпа. Бухагиар обаче изравни за домакините от Нюкасъл в 80-ата. Победното попадение бе дело на Завада в 87-ата минута.

Успехът качи Уелингтън на върха с 28 точки, две повече от втория Мелбърн Виктъри, който записа трето поредно равенство в този кръг при 1:1 със Сидни у дома. В следващия кръг Уелингтън има визита на Бризбейн. Тя ще е в петък сутринта българско време.