0

А тлетико Мадрид победи Елче с 2:0 в мач от 15-ия кръг на испанското футболно първенство. Така футболистите водени от Диего Симеоне се изкачиха на 3-тото място в класирането с 27 точки, докато Елче остава на дъното на таблицата само с 4 и без победа за сезона.

Резултатът бе открит в 56-ата минута, когато Антоан Гризман пусна на Жоао Феликс и португалецът прати топката в мрежата на Елче. В 74-ата минута Алваро Мората сложи точка на спора, след като завърши самостоятелен пробив.

В срещата имаше и три червени картона. В края на първата част Гонсало Верду от гостите получи червен картон, но в 53-ата минута и Марио Ермосо от Атлетико напусна. Домингош Кина остави Елче с девет души в последната минута на редовното време.

В друг мач от 15-тия кръг Бетис и Атлетик Билбао извъртяха 0:0 в Ла Лига.

В десетата минута Атлетик Билбао поиска дузпа, но съдията прецени, че играта трябва да продължи.

В 37-ата минута Набил Фекир от Бетис изстреля мощен шут към десния ъгъл, но националният вратар на Испания Унай Симон направи зрелищно спасяване.

След час игра Унай Симон спаси и опасен удар на Луис Енрике от домакините.

В добавеното време пропуск от фал за Бетис направи и Уилям Жозе.

Минута преди края на продължението на мача с червен картон бе изгонен защитникът на домакините Луис Фелипе.