0

Л ацио пак се издъни в Италия. "Орлите" паднаха 0:1 от Болоня в 11-ия кръг от италианската Серия А. Шотландският полузащитник Люис Фъргюсън отбеляза единствения гол за победата. Той завърши успешно атака на тима минута след началото на второто полувреме, за да прекъсне трите поредни успеха на Лацио и да изкачи Болоня на шесто място в Серия А, на две точки пред Лацио, който заема осмата позиция.

Голът на Фъргюсън беше 10-и за него в шампионата, откакто премина от Абърдийн през юли миналата година. Болоня продължава доброто си представяне и има само едно поражение в първите 11 кръга от шампионата.

Следващият мач на Болоня е като гост на Фиорентина на 12 ноември, докато на Лацио предстои дерби срещу Рома в същия ден.