0

О тборът на РБ Байпциг си осигури участие във втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа, след като надделя над английския шампион Манчестър Сити  с 2:1 в мач от последния кръг от група „А“ на Шампионска лига. Доминик Собослай откри резултата в 24-ата, а Андре Силва удвои в 71-ата минута. Риад Марез намали в 76-ата минута, което обаче се оказа недостатъчно за "гражданите".

Въпреки загубата, Сити продължава към 1/8-финалите в ШЛ, след като си беше осигурил първото място в групата още преди две седмици.
В другия мач от групата ПСЖ не прости на белгийския първенец Брюж и го разпердушини с по два гола на Лионел Меси и Килиан Мбапе.

Успехът не промени нищо за двата отбора, като ПСЖ остана втори и е с 11 точки, една зад първия Манчестър Сити, докато Брюж е последен с четири точки.

На „Парк де пренс“ Мбапе стана най-младият играч в историята на Шампионската лига, реализирал повече от 30 гола. На 22 години и 352 дни той вече има на сметката си 31 попадения.
Меси пък отбеляза гол във вратата на 38-и различен клуб в турнира – нещо, което не се е отдавало на никой друг.