0

О лимпик Лион надделя над Ланс с 2:1 като домакин в среща от 23-ия кръг в първенството на Франция по футбол. Победата бе втора поредна за Лион в Лига 1, а тимът няма поражение вече четири срещи и заема девето място с 35 точки.

Ланс продължава с негативната серия, оставайки без успех в шампионата в четвърти пореден мач и се смъкна до четвъртата позиция в подреждането с 46 точки, на 1 зад третия Монако.

Лаказет даде аванс от 1:0 за Олимпик Лион в 23-ата минута, а колумбийският защитник на гостите Мачадо изравни в 39-ата с удар от близко разстояние.

19-годишният Шерки вкара за 2:1 в 64-ата минута на двубоя, носейки победата на домакините от Лион.

Лаказет бе заменен в началото на второто полувреме от Амин Сар заради контузия, а в края на мача Секо Фофана и Флориан Сотока пропуснаха възможности да изравнят за Лион.