0

П ари Сен-Жермен започна Шампионската лига 2022-23 с победа с 2:1 срещу Ювентус благодарение на два гола от Килиан Мбапе, но мачът ще бъде запомнен с необичайно събитие за Лео Меси.

Аржентинският нападател започна титуляр от самото начало, но не завърши мача, нещо, което не му се беше случвало от почти осем години.

Меси, заменен в 83-ата минута от дебютиралия с парижани испанец Карлос Солер, догледа последната част от мача седнал на пейката.

Докато треньорът Кристоф Галтие не реши да замени Меси, той беше навъртял 63 поредни мача, изиграни от начало докрай в Шампионската лига.

Последният път, когато не довърши мач, беше на 21 октомври 2014 г., когато Барселона победи Аякс с 3:1 на "Камп Ноу" в сблъсък от груповата фаза.

Тогава Меси, който вкара втория гол за Барселона, беше заменен в 66-ата минута с Мунир Ел Хадади.

Неймар и Сандро отбелязаха другите два гола за Барселона, а Ел Гази реализира този на Аякс.