0

Б арселона надви Валенсия с 1:0 с късен гол в добавеното време. Роберт Левандовски донесе трите точки на Барса, а това бе 13-ото попадение на Лева с екипа на "блаугранас".

През първото полувреме нямаше много интересни ситуации, но в самото началото на втората част Самуел Диаш Лино вкара топката във вратата на Тер Щеген, но голът не бе зачетен заради игра с ръка, която бе потвърдена от ВАР. В 72-ата минута Шави получи още една лоша новина, след като и Жул Кунде се контузи и бе заменен от Жерар Пике.

В добавеното време на срещата Роберт Левандовски се превърна в герой за каталунците, вкарвайки след асистенция на друго ново попълнение - Рафиня. С този успех Барселона събраха актив от 31 точки, колкото има и Реал Мадрид. "Прилепите" на Дженаро Гатузо са десети с 15.