0

Манчестър Сити спечели с категоричното 5:1 у дома срещу Фулъм в двубой от четвъртия кръг във Висшата английска лига. Шампионите записаха нов клубен рекорд с 18-тия си последователен успех пред собствена публика.
В 31-ата минута световният шампион с Аржентина Хулиан Алварес откри за „гражданите“, той има гол в трети пореден мач вкъщи. Идеалният пас му поднесе Ерлинг Халанд отляво.

Само две минути след това Тим Рийм изненадващо изравни, преди Нейтън Аке да направи 2:1 за Сити в добавеното време на първата част след корнер на Фил Фоудън. Около пет минути реферите изучаваха на видео ситуацията, тъй като в положение на засада пред вратаря на Фулъм висеше Аканджи, накрая голът бе зачетен.

След почивката с хеттрик се отличи звездата Ерлинг Халанд – вкара в 58-ата, 70-ата минута от дузпа и в добавеното време.

Манчестър Сити, който отправи общо 61 удара към вратата на столичани има пълен актив от 12 точки на първото място в класирането до момента.

Фулъм е с 4 точки на 13-та позиция до момента.

В друга среща от кръга Тотнъм постигна размазващо 5:2 като гост след обрат срещу новака в елита Бърнли.

„Шпорите“ изостанаха в резултата още в четвъртата минута след попадение на Лайл Фостър, но изравниха след малко повече от четвърт час игра чрез Хьон-мин Сон, който се разписа след добра комбинация с Манор Соломон.

Кристиан Ромеро изведе Тотнъм напред във втората минута на допълнителното време на първата част. Новото попълнение Джеймс Мадисън в 54-ата минута покачи на 3:1, а кореецът Сон оформи хеттрика си с попадения в 63-ата и 66-ата минута след асистенции на Соломон и Педро Поро.

Домакините върнаха един гол чрез Джош Браунхил в края.
Тотнъм е на втора позиция с 10 точки, докато Бърнли има четири поредни поражения на дъното в класирането.

Челси изненадващо загуби с 0:1 у дома срещу Нотингам Форест. Попадение на Антъни Еланга три минути след почивката осигури ценния успех в полза на гостите, които се намират на девето място в класирането 6 точки.

След поредния си колеблив старт на кампанията "сините" са едва на 11-та позиция с две точки по-малко от днешния си противник.

По-късно тази вечер е двубоят на Нюкасъл като гост срещу Брайтън.

В неделя е дербито на кръга между Арсенал и Манчестър Юнайтед, които завършиха съответно на второ и трето място в класирането миналия сезон.