0

Л идерът в класирането Борусия Дортмунд изпусна важни две точки в Бохум, след като стигна само до равенство 1:1 срещу домакините си в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата.

Дортмунд е начело с две точки пред Байерн Мюнхен, който може да оглави шампионата с победа срещу Херта Берлин в неделя.

Бохум поведе в резултата само пет минути след началото на мача чрез капитана си Антоли Лосила, който изпрати удар от разстояние в горния ъгъл. Преднината на домакините обаче не се задържа дълго, след като Карим Адейеми бе точен за крайното 1:1 само две минути по-късно.

За Бохум това бе важна точка в битката за оцеляване, но отборът продължава да бъде без победа в пет поредни мача. "Сините" са с три точки пред Щутгарт, който е в позиция за плейоф срещу представител на втора дивизия.