0

Б ългарският национал Илия Груев игра цял мач за отбора на Лийдс Юнайтед, който победи с 3:1 Лестър Сити и затвърди втората си позиция в Чемпиъншип.

Йоркширци със 72 точки и три повече от Ипсуич, който временно е първи сред отборите с позиция за плейоф.

Лидер в Чемпиъншип е именно Лестър, чиято преднина на върха бе съкратена на шест точки. И през тази година първите два отбора ще спечелят директна промоция за Висшата лига, докато други четири ще играят плейофи за последното място.

Лийдс спечели убедително, но се нуждаеше от пълен обрат на собствения си стадион.

Воут Фаес даде преднина "лисиците" след четвърт час игра и Лестър се оттегли на почивка с гол аванс, но Лийдс обърна резултата в края.

Конър Робъртс изравни в 80-ата минута, а Арчи Грей заби втория гол три по-късно. Патрик Бамфорд оформи крайния резултат в добавеното време.

Така Лийдс поведе с три точки на третия Ипсуич, който има сбор от 69. С две по-малко е Саутхемптън и това са единствените отбори, които към този момент имат реален шанс да изместят тима на Груев от второто място.