0

К рисенсио Съмървил отбеляза драматичен късен победен гол в 89-ата мин за Лийдс Юнайтед, с който шокира 2:1 Ливърпул и смълча публиката на „Анфийлд“ в късния съботен мач от Висшата лига.

Отборът на Клоп, който се клатушка в необичайно непостоянство от началото на сезона, остана 9-ти с 16 точки, на цели 8 от топ 4 и зона Шампионска лига. Лийдс пък скочи до 15-то място от зоната на изпадащите.

Домакините бяха загубили от последния в таблицата Нотингам Форест в последната си среща в лигата, но се надяваха тласъкът от убедителния бой 3:0 над Аякс в ШЛ да е достатъчен за успех срещу един от последните 3 в класирането.

Но „червените“ стартираха кошмарно, като в 4-ата мин. Джо Гомес сгафи с върната топка, която Родриго Морено мушна на празна врата – 0:1.

Ливърпул възстанови бързо равенството с попадение на Салах в 14-ата мин. От воле след центриране на Анди Робъртсън.

Но Лийдс не само не клекна, но показа още по-голяма стръв, като нацели опровергавайки ниската си позиция в таблицата, показа голям глад и желание в отговор на този изравнителен гол и удари греда чрез Брендън Ааронсън.

Илан Меслиер направи страхотни спасявания като отказа Дарвин Нунес един на един през второто полувреме и отрази удар с глава на Роберто Фирмино.

За да дойде последната минута на мача, когато Съмървил пое от Патрик Бамфорд и простреля Алисон, след което сподели екстаза си с полудялата от кеф гостуваща агитка на Юнайтед.