0

О тборът на Лийдс се наложи над Бирмингам с 3:0 в мач от 26-ия кръг на английската Чемпиъншип. Бирмингам е воден от бившия английски национал и голмайстор на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни.

Домакините си гарантираха успеха още през първото полувреме, когато точни бяха Патрик Бамфорд и Даниел Джеймс.

В 67-ата минута Крайсенсио Съмървил оформи крайното 3:0 за тима, който през миналия сезон игра във Висшата лига. С две асистенции за успеха се отличи Джуниър Фирпо. За Лийдс неизползвана резерва остана българският национал Илия Груев.

Лийдс е на четвърто място във временното класиране, като е на седем точки от втория Ипсуич, като тази позиция дава право на директно класиране в елита. На първо място с голям аванс пред другите е тимът на Лестър, който днес се наложи над Хъдърсфийлд с 4:1.