0

Л ивърпул се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като победи с 2:0 Арсенал на „Емиратс“ в пореден зрелищен сблъсък между двата тима, които преди Коледа направиха 1:1 на „Анфийлд“ в Премиър лийг.

„Топчиите“ имаха много голямо предимство през първата част, в която и двата отбора удариха по една греда чрез Йодегор и Александър-Арнолд.

След почивката ролите бяха разменени и предимството бе за Ливърпул. Гредата за втори път спаси Рамсдейл след удар на Жота, но в 80-ата минута стражът, който направи иначе силен мач, бе безпомощен, след като неговият съотборник Якуб Кивиор си отбеляза автогол.

Луис Диас оформи крайния резултат в петата минута на добавеното време. За Арсенал това означаваше трета поредна загуба, а лидерът в Премиър лийг е на другия полюс с три поредни успеха.

В друг мач от турнира българският национал Илия Груев изигра пълни 90 минути, а Лийдс Юнайтед победи с 3:0 третодивизионния Питърбро.

Това бе първи пълен мач за Груев след трансфера му от Вердер Бремен в Лийдс. Той игра още веднъж като титуляр за англичаните - при загуба с 0:1 срещу Стоук Сити на 25 октомври.

Итън Ампаду вкара първите си два гола за отбора на Лийдс, който се намира на четвърто място в Чемпиъншип и е сред основните кандидати за завръщане във Висшата лига през следващия сезон.

23-годишният уелсец бе точен 11 минути преди почивката, а две след нея Патрик Бамфорд вкараха много красив гол. Ампаду се разписа отново в 90-ата минута, реализирайки с глава след центриране от ъглов удар на Дан Джеймс.