0

Л ивърпул спечели драматично с 3:1 като гост срещу Улвърхемптън в първа среща от петия кръг във Висшата лига на Англия.

Голове в последните десет минути на редовното време донесоха ценния успех в полза на "мърсисайдци", които изоставаха с 0:1.

Хий-Чан Хуан изведе домакините напред в резултата още в 7-ата минута.

Десет минути след подновяването на играта Коди Гакпо изравни резултата след отличен пас от Мохамед Салах.

Египтянинът отново блесна с изящна асистенция в 85-ата минута, когато шотландецът Андрю Робъртсън закова 2:1 за Ливърпул.

В последната минута - отново след подаване на вездесъщия Салах, падна и трети гол за „червените“ след като Уго Буено отклони удар на Харви Елиът в левия дирек и оттам в мрежата.

С този успех Ливърпул излезе на първа позиция във временното класиране с актив от 13 точки, докато „вълците“ са 15-ти само с 3.