0

Л ивърпул успя да надиграе Виляреал с 2:0 в първа полуфинална среща между двата тима от Шампионската лига на "Анфийлд".

Тимът на Юрген Клоп през цялото време доминираше, но не успяваше да преодолее добре организираната защита на "жълтата подводница" преди почивката. Мане и Салах пропуснаха по една чиста възможност, а удар на Тиаго срещна гредата.

В началото на втората част обаче крепостта падна. Ливърпул поведе след автогол на Первис Еступинан в 53-ата минута, а две по-късно Садио Мане удвои.

Голове на Фабиньо и Робъртсън пък бяха отменени заради засади, а Виляреал не създаде никаква опасност пред вратата на Алисон за целия мач.

Така мърсисайдци взеха добър и заслужен аванс, който дава повод на феновете да продължават да мечтаят за квадрупъл.

В предишните два кръга в ШЛ отборът на Юрген Клоп решаваше всичко в първите си мачове, в които обаче гостуваше, след което допусна загуба от Интер, която е и последното поражение за отбора изобщо, и равенство с Бенфика на реваншите на „Анфийлд“.

Реваншът на „Естадио де Ла Серамика“ ще бъде във вторник (3 май).