0

С лед като в по-предния кръг завърши 2:2 при визитата си на Евертън в градското дерби, Ливърпул отново записа същия резултат и също навън.

Тимът на Арсе Слот направи куп пропуски срещу Астън Вила за едва 7-ия си равен във Висшата лига, чийто връх продължава да държи, но вече с 8 точки преднина пред Арсенал и с мач повече.

Резултата в Бирмингам в 29-ата минута откри с 24-тия си гол от началото на сезона в Англия и общо 240-тия си в 386 срещи във всички турнири за Ливърпул Мохамед Салах, който в 61-вата се отчете и с асистенция за крайното 2:2, оформено от Трент-Александър Арнолд.

За домакините точни бяха двама национали – белгийският Юри Тилеманс, се разписа в 38-ата минута, а английският Оле Уоткинс вкара 45+3.

Така Вила няма загуба на своя стадион вече в 13 поредни мача, но пък не могат да реализират успех над Ливърпул вече 10 поредни мача.