0

Р оберто Фирмино вкара два гола и записа три асистенции за разгромна победа на Ливърпул с 9:0 срещу Борнемут, а Ерлинг Холанд заби хеттрик в мрежата на Кристъл Палас за обрат в полза на новия лидер в класирането Манчестър Сити и победа с 4:2.

"Червените" нямаха победа от началото на сезона и си го изкараха на гостите от Борнемут. Фирмино, който поведе атаката в отсъствието на наказания Дарвин Нунес, вкара гол и записа три асистенции още през първото полувреме, в което точни бяха още Луис Диас, Харви Елиът, Трент Александър-Арнолд и Върджил ван Дайк. През втората част Фирмино и Диас се разписаха по още веднъж, а попадение на Фабио Карвальо и автогол на Крис Мефъм оформиха крайното 9:0.

Мохамед Салах не успя да се разпише, пропускайки веднъж на празна врата от около 2 метра. Така "червените" само изравниха рекорда за най-голяма победа във Висшата лига, постиган на два пъти от Манчестър Юнайтед (9:0 срещу Ипсуич през 1995 и срещу Саутхемптън през 2021) и веднъж от Лестър Сити (срещу Саутхемптън през 2019).

Ливърпул се изкачи на осмо място в класирането с пет точки, докато Манчестър Сити излезе на първа позиция с 10 след успеха срещу Палас. Шампионите допуснаха първите две попадения след автогол на Джон Стоунс и точен удар на Йоахим Андерсен, но след почивката всичко се промени. Бернардо Силва изравни в началото на частта, а Холанд вкара три гола в рамките на 19 минути за крайното 4:2.

Челси пък победи Лестър с 2:1 с човек по-малко и се изкачи на шесто място със седем точки.

Конър Галахър бе изгонен с втори жълт картон в 28-та минута, но английският национал Рахийм Стърлинг вкара в 47-та и 63-та минута за 2:0. До края Лестър успя само да върне един гол чрез Харви Барнс и така "лисиците" останаха предпоследни с едва една точка.