0

Л ивърпул се класира за десети път на финал в Шампионската лига (КЕШ) с общо 5:2 в двата полуфинални мача срещу храбрия Виляреал от Испания. Червената машина на Юрген Клоп обаче премина през изравняване 2:2 на общия резултат, след като „жълтата подводница“ поведе с 2:0 през първото полувреме на своя "Естадио де ла Серамика" (бивш "Ел Мадригал“).

Гостите се развихриха след почивката, когато само за 12 мин. между 62-ата и 74-ата мин. обърнаха до 2:3 и си опекоха финала в Париж.

Булайе Диа откри още в третата минута за Виляреал, а Франсис Коклен направи 2:0 в 41-ата.

Домакините стартираха по възможно най-добрия начин - с бърз гол още в третата минута. След центриране отляво Капу върна за Булайе Диа, който отблизо на празна врата засече 1:0.

В 37-ата минута играчите на Виляреал имаха сериозни претенции за дузпа след като излезлият сам срещу Алисон Ло Селсо се сблъска с вратаря и падна в наказателното поле.

След 4 мин. „жълтата подводница“ вече водеше с 2:0: Капу центрира отдясно, а там бившият играч на Арсенал Франсис Коклен с глава закова втория гол.

След почивката треньорът на гостите Клоп смени Диого Жота с колумбиеца Луис Диас, а по-добрата игра на „червените“ доведе до три гола за 12 мин. В 62-ата Фабиньо изненада с шут в близкия ъгъл Руи, допуснал топката да мине между краката му за 2:1.

След 5 минути. Александър-Арнолд центрира отдясно в наказателното поле, Луис Диас изпревари всички и с глава изравни 2:2 – пак между краката на вратаря Руи.

В 74-ата минута. Сенегалецът Мане беше изведен от собствената си половина, литна излезлия доста извън наказателното си поле Руи, както и защитник, нахлу отляво в пеналта и на празна врата направи 2:3.

В 85-ата мин. Капу получи втори жълт картон за груб фаул и остави своите с 10 души.