0

Л ивърпул постигна комфортна победа с 3:1 над Астън Вила като гост и се върна в топ 6 на Висшата лига. "Червените" събират 25 точки и изместиха Брайтън, който по-рано се намести там.

Футболистите на германския мениджър Юрген Клоп дадоха рано-рано насока на мача, след като Мохамед Салах откри резултата още в 5-ата минута. Централният защитник Вирджил ван Дайк удвои преднината им в 37-ата, последваха доста пропуски на Вила. Все пак в 60-ата мин. Оли Уоткинс намали 1:2, преди испанският младок Стефан Байчетич да закове крайното 3:1 за Ливърпул с първия си гол в английския футболен елит в 81-ата минута.

Разиграване при първия корнер в мача, изпълнен от Робъртсън, върна топката пак у него, той пусна на Салах и египтянинът от три метра откри.  Последва тотална доминация на гостите от Ливърпул, които пропуснаха два пъти чрез Дарвин Нунес, а един гол на Жоел Матип беше отменен заради засада.

В 37-ата минута колегата на Матип – Върджил ван Дайк, удвои след ново изпълнение на корнер. Топката остана в наказателното поле след подаването, Салах я бутна към Ван Дайк и опитният бранител я довкара във вратата.

Второто полувреме започна с още два пропуска на гостите, но в 59-ата минута Уоткинс засече с глава подаване на Дъглас Луис. Вратарят Алисон Бекер беше изненадан и увисна - 1:2.

Дарвин Нунес можеше да успокои гостите, след като в 75-ата минута беше изведен по чудесен начин от Мохамед Салах, но ударът му не намери целта.

Разписа се обаче в 81-ата минута 18-годишният Стефан Байчетич, който дебютира за "червените" във Висшата лига през август. Само 2 минути след като влезе в игра юношата на Селта Виго сам подхвана атаката, която завърши като изпечен ветеран като литна вратаря Робин Олсен, а след това мушна топката между краката на Тайрън Мингс, който беше застанал на голлинията.