0

П обеден дебют начело на Ливърпул записа нидерландецът Арне Слот.

45-годишният гологлав спец изведе мърсисайдци в първия си официален мач, след като наследи на поста любимеца на КОП Юрген Клоп, който тръгна с 0:0 срещу Тотнъм през октомври 2015-а, и записа лек успех в Източна Англия – 2:0 при гостуването на завърналия се във Висшата лига след 22 години Ипсуич в ранния съботен мач от 1-вия кръг от кампанията.

„Червените” от града на „Бийтълс” дадоха надежда на бившия тим на героя от САЩ’94 Бончо Генчев реално само едно полувреме. Головете на „Портман Роуд” в рамките на 5 минути – между 60-ата и 65-ата, вкараха португалецът Диого Жота и египетският фараон на „Анфийлд” Мо Салах, който постави рекорд, отбелязвайки 9-ото си попадение в първи мач за сезона и изпревари Алън Шиърър, Франк Лампард и Уейн Руни, които имат по 8.