0

О тборите на Сасуоло и Милан направиха зрелищно 3:3 в мач от 32-рия кръг на италианския футболен шампионат.

Равенството е греда и за двата отбора, тъй като домакините от Реджо Емилия останаха в зоната на изпадащите, а Милан губи всякакви илюзии за титлата, на която ще се радват комшиите от Интер.

Сасуоло водеше с 2:0 още до десетата минута. В четвъртата юношата на Интер Андреа Пинамонти завърши хубава отборна атака за 1:0, а малко след това Арман Лориенте покачи на 2:0 след грешка в отбраната на "росонерите".

Милан намали в 20-ата минута с много технично изпълнение на Рафаел Леао, а малко преди това гол на Самуел Чуквуезе бе отменен заради засада.

До почивката нов гол не падна, но в началото на втората част Сасуоло възстанови преднината си от два гола с второто попадение в срещата на Лориенте.

Час след началото на двубоя Лука Йович намали на 2:3, а три минути след това за втори път гол на Чуквуезе бе отменен заради засада.

Милан се добра до равенството 3:3 в 84-тата минута, когато влезлият току-що Ноа Окафор бе точен, за да оформи крайния резултат.

Грешките на „росонерите“ в защита бяха наказани от предпоследния Сасуоло.

„Целта е второ място. Сега трябва да вдигнем нивото“, каза треньорът на Милан Пиоли.

За миланското дерби на 22 април на „Сан Сиро“ той каза: „Нерадзурите ще спечелят титлата, но ние ще направим всичко, за да спечелим дербито и да доставим удовлетворение на феновете. Второто място все пак е престижен резултат. Ще дадем всичко от себе си“.