0

B луд мач с няколко обрата паралиите от ПСЖ се клатиха, но не паднаха и дори успяха да издрапат до победа с 4:3 над Лил в 24-тия кръг на Лига 1 на „Парк де Пренс“.

Мачът започна отлично за парижани, които успяха да поведат до 17-ата минута с попадения на Килиан Мбапе и Неймар, но след това гостите направиха пълен обрат.

В 24-ата минута на мача Андре Гомес центрира, а защитникът Бафод Диаките с глава успя да намали резултата.

В 60-ата минута Джонатан Давид от Лил изравни 2:2 от дузпа, отсъдена за нарушение на Марко Верати.

Десет минута по-късно Лил дори поведе с 3:2 с гол на Бамба, изведен отлично от Гомес.

Три минути преди края на редовното време Мбапе изравни с втория си гол в мача, след като бе изведен в наказателното поле, а в петата минута на добавеното време Лионел Меси донесе победата на ПСЖ с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Нападателят на ПСЖ Килиан Мбапе оцени високо характера на тима в мача от 24-ия кръг на френското първенство срещу Лил (4:3). „Мачът не беше много добър, допуснахме грешки. Но ние показахме, че дори когато ситуацията не е в наша полза, можем да победим. Доказахме, че сме истински отбор", каза французинът.

За контузията на Неймар, който при 2:1 бе изнесен на носилка с контузия вглезена, Мбапе добави: "Надявам се той да се върне скоро, защото е ключов играч за нас“.

Тимът на Пари Сен Жермен е начело в класирането, като вече има 8 точки преднина пред Олимпик Марсилия, който има мач по-малко.