0

Л уис Суарес откри головата си сметка след завръщането си в Уругвай. Звездата се разписа за Насионал при победата с 3:0 срещу Рентистас в мач от втория кръг на уругвайския шампионат.

Бившият нападател на Ливърпул, Барселона и Атлетико Мадрид се появи в игра след почивката, а в 59-ата минута вкара с глава след центриране от корнер. Суарес можеше да отбележи и втори гол, но малко преди края на мача пропусна дузпа.

Нападателят се завърна в родината си, за да поддържа форма преди световното първенство в Катар през ноември. Суарес беше посрещнат като герой, а това бе първият му мач в първенството на Уругвай след 16 години. Преди няколко дни той дебютира за Насионал при загубата с 0:1 от Атлетико Гоянензе в Копа Судамерикана.

Преди гола на Суарес точни за Насионал срещу Рентистас бяха Хосе Луис Родригес и Игнасио Рамирес.