0

С портинг Лисабон спечели дерби срещу Порто с 2:0 от 4-ия кръг на португалското футболно първенство. "Лъвовете" откри резултата от дузпа в 72-ата минута, която бе реализирана от Виктор Гьокереш. Шведският нападател сам си спечели наказателния удар преди това. В добавеното време Жени Катамо оформи крайното 2:0.

Спортинг Лисабон продължава да е водач с пълен актив от 12 точки. "Драконите" пък допуснаХА първа загуба и е на 3-тото място с 9 пункта.

В друг мач Андриан Краев дебютира с победа за новия си тим Каса Пия, който се наложи с 1:0 като гост на Ещрела Амадора. Българинът влезе на терена в 79-ата минута на мястото на Бени в срещата от 4-ия кръг на португалското футболно първенство.

Каса Пия стигна до успеха с попадение на Енрике Перейра в 61-вата минута. За Краев пък това бе първи мач от близо 9 месеца насам, след като в Левски бе оставен само да тренира. Причината бе неговия отказ да подпише нов договор. Каса Пия започна сезона с три поредни загуби.