0

Р еал Мадрид спечели с 1:0 срещу  Гранада в мач от 23-ия кръг в Ла Лига. Марко Асенсио бе героят за домакините, след като вкара единствения гол в 74-ата минута с чудесен шут извън наказателното поле. Така столичани увеличиха на 6 точки аванса си пред втория Севиля.

Отборът на Гранада показа страхотна тактическа дисциплина, а 23-годишният вратар Луиш Максимиано направи една дузина спасявания и показа защо влиза в плановете за селекция на Барселона.

Домакините от Реал Мадрид можеха да увеличат преднината си 4 минути след първия гол, но съдията отмени отсъдената от него дузпа след проверка с ВАР. Повторенията показаха, че нарушението срещу Еден Азар е извършено пред наказателното поле, а не вътре в него. Седем минути преди края вратарят на Гранада отново блесна с феноменален рефлекс, избивайки удар на Марко Асенсио. Отново голмайсторът за Реал бе близо до второ попадение в добавеното време на мача, когато ударът му мина опасно близо до рамката на вратата.