0

С еверна Македония запази известни шансове да се изкачи в по-горна дивизия в Лигата на нациите, след като разгроми Гибралтар с 4:0.

Югозападните ни съседи отбелязаха всичките попадения в рамките на само 31 минути от началото на мача. Капитанът Енис Барди даде тон за изразителния успех с гол още в 4-та минута. Десет по-късно Торила си отбеляза автогол, а буквално в следващата атака Миовски покачи на 3:0.

Крайният резултат оформи Дарко Чурлинов след половин час игра. След това Северна Македония видимо намали темпото и доигра в по-бавно темпо срещата на стадион „Тоше Проески“. За да завърши на първо място, селекцията на Благоя Милевски трябва да победи Грузия като гост през септември, а след това и България в Скопие. Освен това Гибралтар трябва да спре Грузия, което е малко вероятно.