0

Б разилецът Витор Роке вкара гол при дебюта си пред домакинска публика на Бетис, след като влезе като резерва при победата срещу новака Леганес с 2:0 в мач от петия кръг на Ла Лига в петък вечерта.

Бетис никога не беше губил в четири предишни домакински срещи с Леганес и въпреки че доминираше през по-голямата част от мача, трябваше да изчака до последната четвърт, за да си осигури трите точки.

Мароканското крило Абде Езалзули откри резултата в 74-ата минута след пас на Ектор Белерин.

Резервата Роке гарантира победата четири минути преди края на мача.

19-годишният бразилец, когото Барселона даде под наем на Бетис до лятото на 2025 г., беше най-съобразителен, след като Хуан Сориано парира удар на Езалзули.

"Никога не съм си представял, че ще вкарам в моя домакински дебют. И в най-смелите си мечти не съм очаквал да започна по този начин", каза Роке, купен от Барса през януари тази година за 40 млн. евро от бразилския Атлетико Паранаензе. Той отпразнува гола с патентованите си тигрови нокти пред камерите, свързани с прякора му El Tigrinho (Ел Тигриньо, малкия тигър), получен като наследство от баща му "Големия тигър" (Tigrao).

Резултатът оставя Бетис на девето място в класирането с 5 точки, с две повече от тима на Леганес, който е 11-и.