0

М анчестър Юнайтед отнесе Брентфорд с 3:1 като гост в мач от 17-ия кръг на първенството по футбол на Англия. Победата бе под №300 за Манчестър Юнайтед като гост във Висшата лига. Брентфорд можеха да открият резултата в 13-ата минута, но Матиас Йенсен пропусна. Минута по-късно и Мадс Бек Сьоренсен се размина с гола за домакините. Диого Далот пропиля първата добра възможност за Юнайтед в 26-ата минута, а в 48-ата завърналият се след контузия Кристиано Роналдо също не успя да се разпише.

Все пак Ман. Юнайтед поведе с гол в 55-ата минута. Антони Еланга вкара с глава за 0:1. По-малко от 10 минути след това и Мейсън Грийнууд вкара за 0:2. Кристиано Роналдо напусна играта в 71-ата минута, а само шест след това Маркъс Рашфорд се разписа за 0:3. Айвън Тони оформи крайното 1:3 в 85-ата минута. С този успех Манчестър Юнайтед вече е седми в класирането с 35 т. Брентфорд остава 14-и с 23 точки. Успехът за "червените дяволи" бе първи във Висшата лига за 2022 година.

По същото време Тотнъм победи Лестър с 3:2 също в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" направиха уникален обрат, след като до 95-ата минута губеха в резултата с 1:2. Победата изведе лондончани на пето място в класиране с 36 т. Лестър пък е 10-ти с 25 точки.