0

Ф ил Фоудън отбеляза хеттрик и Манчестър Сити спечели с 3:1 срещу Брентфорд, което изпрати шампионите на второ място в класирането на английското първенство по футбол с две точки зад Ливърпул и мач по-малко.

Арсенал е равен със Сити с 49 точки, след като „топчиите“ удариха 3:1 Ливърпул в неделя.

Брентфорд, който спечели два пъти срещу Манчестър Сити през миналия сезон, откри резултата след 21 минути игра. Марк Флекен изрита топката от собственото си наказателно поле и прехвърли защитата, а Нийл Мопе изскочи сам срещу вратаря и се разписа за пети път в пет мача на Брентфорд.

Флекен също така отрази няколко удара, преди Фоудън най-накрая да го надиграе в добавеното време на първата част.

Халфът изведе Сити напред с втория си гол в 53-та минута след асистенция на Де Бройне и след това оформи хеттрика си за крайното 3:1 в акция, в която участваха Родриго и Халанд.

Норвежката голова машина все още не се е разписвал срещу Брентфорд, припомни английската преса.