0

М анчестър Юнайтед постигна втора поредна победа във Висшата лига, след като надделя с 1:0 като гост на Саутхемптън в двубой от четвъртия кръг.

Така тимът на Ерик тен Хаг отбеляза изключително успешна седмица, в началото на която надигра големия си съперник Ливърпул.

Двубоят на „Сейнт Мери“ бе доста равностоен, но 20-кратният шампион на Англия спечели трите точки след хубав гол на Бруно Фернандеш в 55-ата минута.

С този успех Юнайтед се изкачи до шестото място във временното класиране и прекъсна негативна серия от седем поредни загуби като гост в първенството.

Дебют в срещата направи новото 70-милионно попълнение на „червените дяволи“ Каземиро, който се появи на терена в 80-ата минута на мястото на Антони Еланга.

Звездата Кристиано Роналдо остана резерва и в този двубой, но замени Джейдън Санчо в 68-ата минута.