0

Ш ампионът на Висшата лига Манчестър Сити изнесе поредното шоу пред своята публика с ефектна победа 4:0 над гостуващия Саутхемптън. Един от героите в мача – Жоао Кансело, откри в 20-ата мин. след асистенция на Фодън, който удвои в 32-ата от пас на Кевин де Бройне.

В 49-ата мин. Махрез със зрелищно воле с левачката прати топката за трети път в мрежата на „светците“ от малък ъгъл след перфектен дълъг пас на Родри, а в 65-ата головата машина Ерлинг Халанд оформи крайното 4:0 след асистенция на Кансело.

Така с 23 точки от 9 мача Сити излезе временно начело на Висшата лига, с 2 точки пред Арсенал, който е с мач по-малко.

В друг мач от кръга Челси взе убедителна домакинска победа с 3:0 над Улвърхемптън с голове на Хаверц (45+3), Пулишич (54) и Броха (89).

Мейсън Маунт подаде за първите две попадения на лондончани. Така Челси се изкачи на четвърто място в класирането.

Нюкасъл вече е пети в подреждането, след като постигна изразителна победа над Брентфорд с 5:1. Бруно Гимараеш и Джейкъб Мърфи изведоха "свраките" напред, а Айвън Тони намали за гостите. Последваха три безответни попадения за Нюкасъл, като вкараха отново Бруно Гимараеш, Мигел Алмирон, а Етан Пикок си вкара автогол.

Борнмът направи обрат срещу Лестър и го победи с 2:1. "Лисиците" поведоха чрез Петсън Дака в десетата минута и така и завърши първото полувреме. След почивката обаче домакините стигнаха до пълния успех с попадение в рамките само на четири минути на Филип Билинг и Райън Кристи.

Англия, Висша лига, 9-ти кръг, събота: Борнмът - Лестър - 2:1, Челси - Улвърхемптън - 3:0, Манчестър Сити - Саутхемптън - 4:0, Нюкасъл - Брентфорд - 5:1;

по-късно днес: Брайтън - Тотнъм

утре от 16:00 часа: Кристъл Палас - Лийдс Юнайтед; Уест Хем - Фулъм

От 18:00 часа: Арсенал - Ливърпул, Евертън - Манчестър Юнайтед

В понеделник от 22:00 часа: Нотингам - Астън Вила

1. Ман     Сити      9 7 2 0 33:9  23 точки
 2. Арсенал             8 7 0 1 20:8  21
 3. Тотнъм              8 5 2 1 19:10 17
 4. Челси               8 5 1 2 13:10 16