0

М анчестър Сити си го изкара на гостуващия Нюкасъл за резила срещу Реал Мадрид в ШЛ, като размаза с 5:0 „свраките“ в 36-тия кръг от Висшата лига. Победата изведе отбора на Гуардиола на 3 точки пред втория в класирането Ливърпул, който измъкна само равен 1:1 снощи у дома срещу Тотнъм.

Рахийм Стърлинг откри резултата в 19-а минута с глава след асистенция на Жоао Кансело, а в 38-а минута Аймерик Лапорт направи 2:0.

През втората част Сити стигна до още три гола. Родри направи 3:0 след центриране от корнер на Кевин Де Бройне в 61-а минута, а английските национали Фил Фодън и Стърлинг дооформиха разгрома с два гола в добавеното време на мача.

Така след разочароващото отпадане от Шампионска лига Сити направи важна крачка към защита на титлата си в Англия, като до целта остават три стъпки - срещу Улвърхемптън, Уест Хем и Астън Вила.

Ливърпул играе докрая, също като Сити, 2 мача навън, като в последния кръг съперниците са домакини.

Ето мачовете им до края: (10 май)  Астън Вила – Ливърпул; (11 май) Улвърхемптън – Манчестър Сити; (15 май) Уест Хем – Манчестър Сити; (17 май) Саутхемптън – Ливърпул; (22 май) Ливърпул – Уест Хем Юнайтед, Манчестър Сити – Астън Вила.

Регламентът сочи, че при равен брой точки предимство в класирането получава отборът с по-добра голова разлика – след мача с Нюкасъл Сити излезе пред Ливърпул по този показател: плюс 68 голова разлика (89:21), срещу плюс 64 (87:23). При равенство и в головата разлика се гледа кой има повече отбелязани голове.

Срещи от 36-ия кръг на футболното първенство на Англия, Висша лига, неделя: Арсенал - Лийдс 2:1, Лестър Сити - Евертън 1:2, Норич - Уест Хем Юн. 0:4, Манчестър Сити - Нюкасъл 5:0.

От събота: Ливърпул – Тотнъм 1:1, Брентфорд - Саутхемптън 3:0, Бърнли - Астън Вила 1:3, Челси - Улвърхемптън 2:2, Кристъл Палас - Уотфорд 1:0, Брайтън - Манчестър Юнайтед 4:0.