0

С лед златния требъл през миналия сезон, Манчестър Сити вдигна и Суперкупата на Европа! Победителят в Шампионската лига се наложи над този от Лига Европа – Севиля, след изпълнение на дузпи.

В редовното време мачът, който се игра на стадион "Йоргос Караискакис" в Пирея, завърши 1:1, след като Юсеф Ен-Несири откри в 25-ата минута за андалусийци, а Коул Палмър възстанови равенството в 63-ата минута.

При дузпите фаталният пропуск направи Неманя Гудел, който изпълняваше пети за Севиля, но нацели гредата. Останалите наказателни удари бяха изпълнени по безкомпромисен начин и вратарите Едерсон и Боно нямаха верен ход.

Така, след като загуби преди 10 дни от Арсенал „Къмюнити Шийлд“ след дузпи, сега наказателните удари донесоха първа Суперкупа на Европа в клубната история на“гражданите“. Севиля пък стигна до трофея в Лига Европа именно след успех при дузпите във финала срещу Рома, но сега те му донесоха седмо поражение в сблъсъка за Суперкупата.

Трофеят ще донесе 5 милиона евро в касата на Манчестър Сити, а за мениджърът му Пеп Гуардиола това е 4-и подобен трофей в кариерата.