0

Б ългаринът Мартин Минчев вкара гол и подаде за друг при убедителното 5:2 за Спарта Прага над Пардубице в чушкото първенство. Бившият играч на Черно море се разписа в 72-ата минута – 5 минути, след като се появи на терена. Още две минути след попадението българинът даде и асистенция на Визнер, който оформи крайното 5:2.

До влизането на Минчев Спарта водеше с 3:2. В 72-ата минута Спарта имаше право да изпълни пряк свободен удар, а след центрирането Минчев отбеляза с глава. В 72-ата минута домакините направиха бърза контраатака. Мартин Минчев получи топката по левия фланг и отправи прострелно центриране, което попадна на крака на Визнер, който не сбърка на празна врата.

Това е първо попадение за Мартин Минчев този сезон. След мача треньорът Браян Приск похвали българина. „Видях много желание и подобрение в нашата игра. Всички, които играха се представиха на страхотно ниво. Резервите също“, обясни специалистът.