0

К илиан Мбапе е залто за ПСЖ. Звездата го даказа за пореден път като донесе победата с 2:1 при гостуването на Брест от 27-ия кръг на Лига 1. По този начин звездата вече има 138 гола в елита на страната, които френският национал е вкарал в 165 двубоя. С попадението си срещу Брест той изравни Единсон Кавани като голмайстор номер 1 на ПСЖ в шампионата. Уругваецът обаче се нуждаеше от 200 мача, за да стигне до тази бройка.

Иначе Карлос Солер даде аванс на парижани в 37-ата минута, а шест минути по-късно Франк Онора възстанови паритета. Килиан Мбапе донесе победата за ПСЖ с гол в добавеното време на срещата. След този успех парижани остават на върха в Лига 1 с актив от 66 точки и вече е на 11 от втория – Олимпик Марсилия, докато Брест е на 15-о място с 23 точки в актива си.